SMART škola

od | 15. júla 2021

Milí kolegovia, viete, že

hoci je leto v plnom prúde a teploty sa šplhajú úctyhodne vysoko, Ministerstvo pôdohospodárstva nie je na dovolenke?

Práve naopak, spoločne s Bratislavským samosprávnym krajom investujú do rozvoja a rozširovania kapacít základných škôl v BSK viac ako 30 miliónov EUR. A to je už slušná kôpka prostriedkov.

Aktuálne je zverejnená nová výzva na zvýšenie kapacít základných škôl Bratislavského kraja. Prelúskali sme ju a zaujal nás v nej koncept SMART školy. Výborne je popísaný v podkladoch výzvy, pričom základné členenie je nasledovné:

• SMART škola ako ZELENÁ ŠKOLA
  • SMART škola ako DIGITÁLNA ŠKOLA
  • SMART škola ako INKLUZÍVNA ŠKOLA
  • SMART škola ako AKTÍVNMA, OTVORENÁ a PATNERSKÁ ŠKOLA

Pri čítaní tohto materiálu sa Vám, asi podobne ako nám, začnú vynárať rôzne odvážne riešenia, nápady a nové vízie, ktoré Vaša škola potrebuje, A tak to má byť. Čím smelšie a jasnejšie predstavy, tým inovatívnejšie a kreatívnejšie riešenia viete do projektu zahrnúť. Pokiaľ by ste s projektom potrebovali pomôcť, ponúkli sa nám kolegovia z agentúry SEA – agentúra pre vzdelanie a vedu, že vedia pomôcť s prípravou projektov. Spoločne sme spracovali 2 prezentácie, ktoré nájdete na konci článku a veríme, že budú pre Vás inšpiratívne.

Lebo SMART veci máme radi. Obklopujú nás, bavia nás – tak prečo ich čo najviac nedostať aj do našich škôl? Bolo by super, keby boli v školách štandardom:

• Moderné učebne