Objavuj svet malých tvorov – 16 pomôcok na pozorovanie prírody

od | 21. apríla 2021

Podarilo sa Vám oddeliť Vaše dieťa od displeja alebo obrazovky a idete na výlet? Gratulujeme. Tušíme, že to bol boj a ďalší Váš asi ešte čaká…možno budete počúvať po každom prejdenom úseku prechádzky otázky typu – nuda, načo, prečo a kedy tam budeme?

Máme pre Vás tip:

Vyhláste ešte doma súťaž, kto prvý nájde niečo živé alebo kto zaznamená najviac jedinečných živých tvorov. Môžete si napríklad vybrať kategóriu – len hmyz, len vtáky alebo všetko živé, čo sa hýbe (pozor na prebudené medvede).

Na vidieku môžete vynechať domáce zvieratá a v meste môžete napríklad počítať rôzne plemená psov.

Akákoľvek súťaž je fajn, keď sa vďaka nej podarí prekonať nechuť tráviť čas vonku.

Ak máte menšie deti, ktoré baví zastaviť sa pri čomkoľvek, čo sa hýbe, lieta, skáče, má to krásnu farbu, zaujímavé listy, nezvyčajnú štruktúru – vytipovali sme pre vás 16 šikovných pomocníkov, vďaka ktorým môžete s dieťaťom pozorovať detaily zblízka a bezpečne.

Viete aký je rozdiel medzi mravčekom a pavúčikom? Koľko lupienkov má sedmokráska? Akej farby sú krídla vážky? Naozaj má lienka na kabátiku sedem bodiek?

Zistite to…

Tu sú sľúbení pomocníci. Všetky pomôcky sú vyrobené z plastu, nie sú ťažké a ľahko sa čistia:

No a nakoniec nezabudnite drobných kamarátov pustiť späť na slobodu, aby mohli v prírode ďalej plniť svoju úlohu.

Želáme veselé objavovanie.

Váš tím zo Škola.sk