Magnetická kocka – ventil pre stres

od | 15. apríla 2021

Čím to je, že rôzne hlavolamy nás tak fascinujú? Keď skúmame pôvod hlavolamov, musíme sa vrátiť do hlbokej minulosti. Vraj ich história siaha do Starého Egypta, Číny, Japonska alebo na Arabský polostrov. Ľudia asi vždy túžili prekonávať mentálne limity – svoje aj v porovnaní s inými. Väčšinou to funguje, že ak zamestnáme myseľ a ruky nejakou ťažšou úlohou, popri tom sa nám v hlave upracú aj iné problémy, ktoré riešime. A keďže teraz väčšina z nás vedome alebo podvedome rieši obmedzenia súvisiace s pandemickou situáciou, je dobré nájsť niečo, čo nám pomôže stres ventilovať. Tak prečo neskúsiť hlavolamy?

Jednou z kategórií sú hlavolamy v tvare kocky. Určite sa všetci ešte pamätáme na Rubikovu kocku. Keď som ju zložila prvý krát, cítila som sa ako Einstein. Neskôr sme ju už medzi kamarátmi skladali na rýchlosť a bola to taká “choreografia rýchlych pohybov”. Zložiť jednu farbu, dostať ostatné to T-čka, presunúť rohové, 2x dole, 1x vľavo, 1x vpravo…a už si to vlastne nepamätám.

Táto magnetická kocka je sesternicou tej Rubikovej – skladá sa z 24 farebných magnetických ihlanov (niekde je popis uvedený, že z 24 pyramíd), ktoré sa navzájom priťahujú alebo odpudzujú.. Takže poskladať z nich kocku je celkom fuška.

Ale ak potrebujete na nejaký čas zabaviť puberťáka, tak je to super pomôcka. Alebo ak Vás ten puberťák vytočil do biela a vy si nechcete otvoriť ďalšiu fľašu vína – sadnite si k magnetickej kocke a skladajte, rozkladajte, skladajte, hoďte ju o zem (je z odolného plastu, vydrží) a zasa skladajte…

V zloženom stave má 8,5 x 8,5 x 8,5 cm a odporúčaný vek je od 3 rokov bez obmedzenia

Váš tím Škola.sk