Budú padať hviezdy – niečo si želajte

od | 11. augusta 2021

Opäť tu máme august a je perfektné, že na niektoré veci sa dá spoľahnúť, lebo sa nemenia. Napríklad ako tento nádherný nebeský úkaz – padajúce hviezdy.

Už zajtra v noci si to my všetci romantici  môžeme užiť. Lebo podľa odborníkov a ľudí znalých hviezd a neba bude zajtra nadránom možné pozorovať Perzeidy najlepšie. Možno sa aj vy vyberiete niekam, kde je aspoň trochu menej svetelného smogu – my to plánujeme – a určite sa s Vami podelíme aj o nejakú fotku z nášho pozorovania.

Áno, vieme, že to nie sú padajúce hviezdy a ani slzy nešťastného umučeného svätého Vavrinca. Ale úprimne – keď človek leží pod tmavou nebeskou klenbou a vidí svetelný lúč niečoho padajúceho, nad čím asi premýšľa? 

Že to padajúce svetlo spôsobujú malé čiastočky Slnečnej sústavy, ktoré pri prelete Zemskou atmosférou zhoria? 

Alebo sa nás skôr zmocňuje bázeň pri predstave, akí maličkí sme oproti nekonečnosti Vesmíru a premýšľame nad tým, či tam niekde medzi tými ligotavými a aj padajúcimi svetielkami je presne to miesto, kam máme smerovať svoje tajné želania…

Nech je to tak, alebo onak – užite si zajtrajšiu noc a podeľte sa s nami na FB o svoje jedinečné zážitky s „padajúcimi hviezdami“

Jedného z vás odmeníme krásnym kaleidoskopom plným malých ligotavých sklenených hviezdičiek.

Váš tím zo Škola.sk