Ako nám rozličné mechanizmy uľahčujú prácu?

od | 03. augusta 2021

Kedy ste sa naposledy zamýšľali nad tým, ako fungujú pákové mechanizmy alebo aké využitie majú ozubené kolesá? V súprave pokročilých mechanizmov si môžete poskladať mechanizmy, s ktorými sa bežne stretávate aj vo vašom živote. Častokrát si ani neuvedomujeme na akom princípe fungujú predmety, s ktorými prichádzame bežne do styku. Vďaka stavebnici „Pokročilé mechanizmy“, pozostávajúcej z rozličných dielov a podložky, si môžete postaviť množstvo variácií zapojení, ktoré vašim deťom umožnia spoznať svet mechaniky na vlastnej skúsenosti.

Zostaviť si takto môžete napríklad mechanizmus zapojenia v bicykli, lyžici bagra, stieračov, či dáždnika.

S ozubenými kolesami sa deti zabavia napríklad pri zostavovaní skartovačky, ručnej vŕtačky, ale napríklad aj pri výrobe mechanizmu otáčania kolies volantom, či zostavovaní prevodovky. Jednoducho zábava pri spoznávaní ozajstného konštruktérskeho života dospelákov, pre každého zvedavca.